O firmie

Misją naszej firmy jest dostarczanie naszym Klientom wózków aktywnych spełniających ich oczekiwania w zakresie funkcjonalności, jakości oraz wyglądu, ale przede wszystkim indywidualnych rozwiązań oraz doradztwa medycznego.

Firma MTB Poland sp. z o.o. należy do Grupy Medort będącej liderem polskiego rynku sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego, a także liderem węgierskiego rynku rehabilitacyjnego. Grupa prowadzi sprzedaż hurtową produktów własnych oraz innych renomowanych producentów do prawie 85% istniejących podmiotów z branży oraz sprzedaż detaliczną w największej sieci ponad 80 własnych i partnerskich placówek w całej Polsce. W Rosji działa poprzez dwie spółki hurtowe. Dalsze plany rozwoju przewidują umacnianie ugruntowanej pozycji na rynku polskim, węgierskim i rosyjskim poprzez inwestycje bezpośrednie.


Firma Medort powstała w roku 1988 r. jako producent sprzętu ortopedycznego. Była wówczas pierwszą prywatną firmą w tej branży w Polsce. Po 25 latach działalności jest Grupą zrzeszającą wiele spółek, w tym prowadzące działalność produkcyjną. MTB Poland sp. z o.o. jest nowo powstałą fabryką wózków inwalidzkich aktywnych, których produkcja uzupełniła niszę w ofercie produktowej całej Grupy. Wyłącznym dystrybutorem wózków aktywnych jest spółka powiązana mdh sp. z o.o.

Firma MTB Poland istnieje na rynku od 1993 roku, jednakże dopiero od 2009 roku jej działalność została zdywersyfikowana za sprawą zarządu spółki, której prezes posiada wieloletnie doświadczenie w branży rehabilitacyjnej, bardzo dobre relacje z uczestnikami rynku, środowiskiem opiniotwórczym a przede wszystkim z bezpośrednimi, potencjalnymi odbiorcami produktów, jakimi są osoby niepełnosprawne. Na podbudowie posiadanej wiedzy na temat potrzeb osób niepełnosprawnych i możliwościom im sprostania, zarząd firmy MTB Poland podjął decyzję o zaangażowaniu się w działalność produkcyjno-handlową w obszarze zaopatrzenia ortopedycznego.


Celem strategicznym firmy jest projektowanie oraz produkcja wysokiej jakości wózków inwalidzkich aktywnych na rynek krajowy i zagraniczny. Chcemy stać się marką rozpoznawalną na rynku wózków aktywnych, wyróżniającą się wysoką jakością obsługi i współpracy z pacjentami.  Wieloletnia obecność na rynku wygenerowała potrzebę dostarczania coraz doskonalszych rozwiązań, które pozwolą pacjentom na możliwie największą aktywność i sprawne funkcjonowanie. Współpraca z osobami niepełnosprawnymi  na etapie projektowania produktów pozwala jeszcze bardziej wsłuchać się w ich potrzeby.  Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza w połączeniu z zapleczem produkcyjnym, jednym z najnowocześniejszych w Europie pozwoli na osiągnięcie naszej wizji rozwoju.