Dofinansowanie

Nasz wózek możesz zakupić w ramach systemu refundacji, a także korzystając z dofinansowania.
Warunkiem ubiegania się o refundację jest ubezpieczenie w NFZ. Pacjenci ubezpieczeni mają prawo do nabycia przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych zgodnie z obowiązującymi limitami.
Poszczególne rodzaje wózków Aviator i Tornado mogą być wydane w następujących kodach środka:
9194.02 – wózek inwalidzki lekki z systemem szybkiego demontażu kół 1500 zł NFZ
9194.03 – wózek inwalidzki specjalny dziecięcy 1800 zł NFZ
9194.04 – wózek inwalidzki specjalny ze stabilizacją głowy 1800 zł NFZ
Osoby dorosłe mogą ubiegać się o dofinansowanie na zakup wózka w NFZ co 5 lat. Dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą ubiegać się o dofinansowanie na zakup wózka w NFZ co 3 lata. W uzasadnionych przypadkach, istnieje możliwość skrócenia okresu użytkowania wózka.
Podstawą refundacji jest posiadanie zlecenia o przyznanie przedmiotu ortopedycznego bądź środka pomocniczego wystawionego przez lekarza specjalistę np.: ortopedę, neurologa, reumatologa lub lekarza rehabilitacji medycznej,  który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Skierowanie do lekarza specjalisty wydaje lekarz pierwszego kontaktu.
W następnej kolejności Pacjent lub upoważniona przez niego osoba musi potwierdzić wypisany przez lekarza wniosek zlecenia na zaopatrzenie we właściwym oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Z tak potwierdzonym wnioskiem Pacjent lub upoważniona przez niego osoba udaje się do realizatora zlecenia – sklepu medycznego.
Jeżeli wózek, który Pacjent sobie wybrał przekracza cenowo refundację, po potwierdzeniu zlecenia w oddziale NFZ, można ubiegać się o dofinansowanie do 150% limitu NFZ w PCPR/MOPS. Wymagane formularze i dokumenty potrzebne do uzyskania dofinansowania mogą różnić się zależnie od danego PCPRu/MOPSu.
Masz pytania? Zadzwoń do naszych konsultantów.